Naša spletna stran uporablja piškotke, kar omogoča sledenje vaše poti po spletni strani, registracijo aktivnosti uporabnikov na tej spletni ter ocenjevanje in izboljševanje spletne strani z namenom, da je spletna stran čim bolj prijazna za uporabo. Sami lahko svoj spletni brskalnik nastavite tako, da izključite možnost dela s piškotki, ali tako, da vas opozori, kadar bodo piškotki poslani.
Z letom 2027 se začenja uvedba novih trajnostnih obveznosti za velika podjetja

Evropski parlament je v danes, 24. aprila, dokončno odobril Direktivo o skrbnem pregledu v podjetjih glede trajnostnosti (CSDDD). Nova pravila bodo velika podjetja zavezala k ublažitvi njihovega negativnega vpliva na človekove pravice in okolje, a bo njihova vpeljava potekala postopoma. Direktivo CSDDD mora pred objavo v Uradnem listu EU potrditi še Svet EU.

Nova direktiva od velikih podjetij, ki delujejo v EU, in njihovih partnerjev iz zgornjega in spodnjega dela oskrbne verige, vključno z dobavo, proizvodnjo in distribucijo, zahteva, da preprečijo, odpravijo ali ublažijo lastne škodljive vplive na človekove pravice in okolje. Med te spadajo suženjstvo, delo otrok, izkoriščanje delovne sile, izguba biotske raznovrstnosti, onesnaževanje ter uničenje naravne dediščine. Podjetja bodo morala sprejeti tudi načrt prehoda, da bo njihov poslovni model združljiv z omejitvijo globalnega segrevanja na 1,5 °C iz Pariškega sporazuma. Direktiva pa predvideva tudi odškodninsko odgovornost podjetij ter kazni za neskladnost.

Ko bo Direktiva CSDDD začela veljati, bodo imele države članice EU dve leti časa, da nova pravila prenesejo v svoje nacionalne zakonodaje. Nova pravila (razen obveznosti komuniciranja) se bodo nato v praksi začela izvajati postopoma, pri čemer je treba izpostaviti, da se je prag za vključitev podjetij zvišal (s prvotnih 500 zaposlenih in 150 milijonov EUR prometa) in bo tako moralo skladnost s CSDDD zagotavljati manj podjetij. Z letom 2027 se bodo nova pravila začela uporabljati za podjetja z več kot 5000 zaposlenimi in 1500 milijoni EU globalnih prihodkov, z letom 2028 za podjetja z več kot 3000 zaposlenimi in 900 milijoni EU prihodkov, z letom 2029 pa za preostala podjetja, ki spadajo v okvir CSDDD (torej tista s preko 1000 zaposlenimi in 450 milijoni EU prihodkov).